Wskazania |
Zabieg ten wykonuje się najczęściej u osób mających rozszerzone port, łojotok, widoczne zaskórniki, ale także u tych, których skóra jest wiotka i pozbawiona blasku. Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest również dla osób mających widoczne przebarwienia, a także blizny, np. po trądziku lub ospie. Przed przeprowadzeniem zabiegu, konieczna jest konsultacja z kosmetologiem, który sprawdzi czy na pewno nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.
Mikrodermobrazja diamentowa – efekty
Zabieg ten polega na usuwaniu martwego naskórka w sposób mechaniczny. Jego usunięcie sprawia, że pobudzone zostają fibroblasty odpowiedzialne za produkcję elastyny i kolagenu (którego ilość spada wraz z wiekiem), na wskutek czego skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Tak oczyszczona cera szybciej się regeneruje, a także lepiej przyswaja składniki zawarte w stosowanych na co dzień kosmetykach.
Regularnie wykonywana mikrodermabrazja diamentowa pozwala także zredukować zmarszczki, zmniejszyć widoczne pory i usunąć przebarwienia. Koszt takiego zabiegu, zależy od części ciała, na której jest wykonywany (twarz, szyja, dekolt), a także od tego czy zabieg ma być uzupełniony o dodatkowe preparaty, np. jego cena będzie wyższa, jeśli peeling mechaniczny zostanie wzbogacony o maskę nawilżającą lub aplikację ampułki.
Mikrodermobrazja diamentowa - częstotliwość
Mimo tego, że już po pierwszym zabiegu cera staje się gładsza i nabiera blasku dla uzyskania pełnego efektu zaleca się wykonanie mikrodermabrazji diamentowej od trzech do sześciu razy. Liczbę zabiegów koniecznych do wykonania najlepiej ustalić z kosmetologiem, który na podstawie predyspozycji oraz stanu skóry wskaże jaka liczba będzie wystarczająca.
W naszym gabinecie wykonujemy różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pozytywnie wpływają na wygląd skóry i sprawiają, że staje się ona odpowiednio nawilżona oraz wygładzona. Mikrodermabrazję przeprowadzamy zarówno na twarzy, szyi, a także na dekolcie - podczas jednego zabiegu możemy wykonać peeling całego obszaru, ale także tylko jednego, np. twarzy.
Kiedy widać efekt?
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest dużo gładsza i bardziej promienna, napięta. Po wykonaniu serii zabiegowej w schemacie indywidualnie dobranym przez kosmetologa (zazwyczaj 6-10 zabiegów w serii co 2 tygodnie) możemy spodziewać się bardziej spektakularnych rezultatów.
Mikrodermabrazja diamentowa stanowi zazwyczaj wstęp do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale z powodzeniem może być wykorzystywana jako samodzielny zabieg oczyszczający skórę.
Warto pamiętać, że tylko dobrze oczyszczana skóra jest w stanie przyjmować składniki aktywne zawarte w kremach
.
Jak wygląda zabieg?
Mikrodermabrazja diamentowa trwa ok. 45 - 60 minut i składa się z kilku etapów:
Krok 1. Demakijaż wykonany przez kosmetologa
Krok 2. Wykonanie peelingu enzymatycznego, który potęguje efekt zabiegu.
Krok 3. Mikrodermabrazję diamentową kosmetolog wykonuje stopniowo - naskórek usuwany jest warstwa po warstwie dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny a niedoskonałości skóry są spłycone lub usunięte w całości.
Krok 4 Po wykonanym zabiegu kosmetolog nakłada indywidualnie dobraną ampułkę lub serum i wprowadza je do głębokich warstw skóry przy pomocy sonoforezy.
Krok 5. Na koniec nakładana jest wyciszająca maska algowa, która dodatkowo odżywia i nawilża skórę.
Mikrodermabrazja diamentowa– jak często można ją wykonywać?
W zależności od stanu skóry kosmetolog może zalecić od 1 zabiegu w miesiącu do kilku zabiegów co 2 tygodnie.
Efektem jest skóra:
- Oczyszczona i wygładzona,
- Dotleniona
- Nawodniona
- Rozświetlona
Przeciwwskazania oraz skutki uboczne
- ciąża i laktacja,
- zakażenia i stany zapalne skóry
Po zabiegu bardzo rzadko można zaobserwować delikatne zaczerwienienie skóry lub drobne wybroczynki, które mijają zazwyczaj po kilku godzinach
24 godziny przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania aspiryny i ibuprofenu.