Wskazania
|
Opis zabiegu.
Zabieg przeznaczony jest do poprawy objętości skóry np. dłoni oraz modelowania kształtu twarzy, od kwasu hialuronowego odróżnia go przedłużony czas działania. Bardzo naturalny efekt oraz bezpieczeństwo preparatu to dodatkowe zalety.
Hydroksyapatyt wapnia to minerał, który naturalnie występuje w przyrodzie, jest składnikiem zębów oraz kości, stanowi ich rusztowanie. Od lat z powodzeniem jest stosowany w konwencjonalnej medycynie w niewydolności fałdów głosowych, ubytkach jamy ustnej lub twarzoczaszki oraz jako marker w radiologii. W medycynie estetycznej jest bardzo często stosowany, używa się go w celu uzupełnienia ubytków tkanki podskórnej. Istotą preparatu to hydroksyapatyt w postaci mikrokuleczek zawieszony w mocno uwodnionym żelu. Po podaniu preparatu dzięki żelowemu nośnikowi widoczne jest wypełnienie. Żel ulega degradacji w ciągu kilku miesięcy od zabiegu, w tym czasie jednak mikrokuleczki hydroksyapatytu odbudowują strukturę skóry oraz stymulują produkcję naturalnego kolagenu – wypełniacza tkanek miękkich organizmu, odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. Efekt wypełnienia utrzymuje się do 18-24 mcy od zabiegu.
Zabieg dedykowany jest praktycznie wszystkim ubytkom tkankowym, z powodzeniem jest stosowany w korekcji policzków, bruzd nosowo – wargowych, bródki i linii żuchwy.
Nie bez znaczenia są też dłonie! Starzenie się dłoni następuje poprzez zmianę struktury skóry, utratę podskórnej tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej (utrata objętości). Z wiekiem coraz bardziej widoczne stają się na dłoniach kości i naczynia – zabieg daje spektakularne i długotrwały efekt odmłodzenia dłoni.
Preparat podany do tkanki podskórnej powoduje zwiększenie objętości jednocześnie stymulując produkcję nowych włókien kolagenowych.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt jest widoczny już w trakcie zabiegu. W miarę wchłaniania się uwodnionego nośnika żelowego, następuje stymulacja własnego kolagenu, co daje długotrwałe wypełnienie. Efekt jest widoczny do 24 mcy od zabiegu.
Należy jednak pamiętać, że efekt zależy od wieku, rodzaju i kondycji skóry, stylu życia i stanu zdrowia pacjenta oraz od obszaru, który jest poddany kuracji.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg należy do jednego z najprzyjemniejszych dzięki dodatkowi środka znieczulającego w strzykawce.
Zalety zabiegu:
- bezpieczeństwo
- biokompatybilny i biodegradowalny
- nietoksyczny i nieantygenowy
- brak konieczności wykonywania testów alergicznych
- nie wymaga przygotowania się do zabiegu
- natychmiastowy efekt
- ogromna skuteczność
- brak nacięć, dużych ran, blizn
- stymulacja produkcji nowego kolagenu
- duża stabilność w wysokich temperaturach, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego pacjent może korzystać z sauny, solarium
- nie wpływa na efekty zabiegów laserowych
Schemat terapii
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie wymaga wykonania wstępnych testów uczuleniowych.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres laktacji
- miejscowe infekcje skóry
- aktywne choroby autoimmunologiczne
Skutki uboczne
- niewielki ból w momencie iniekcji
- małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie
- mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji
Reakcje te maja charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach.
Po zabiegu
Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć bezpośrednio po zabiegu. Należy jednak pamiętać o zachowaniu higieny w okolicach iniekcji. Po zabiegu nie jest wymagany masaż. Po 4 miesiącach zaleca się izytę kontrolną w celu oceny stanu zagęszczenia i poprawy jakości skóry.
https://imeiaa.pl/pl/crystalys-radiesse#sigProId295be5651a