Zmarszczki
Wyróżniamy dwa typy zmarszczek – mimiczne i związane z wiekiem.

Zmarszczki mimiczne to takie, które pojawiają się podczas wykonywania różnych min – uśmiechu, zdziwienia, zagniewania, dziubka itd. W początkowym stadium zmarszczki te ulegają całkowiteu wygładzeniu po rozluźnieniu mięśni twarzy. Z czasem jednak utrwalają się.

Zmarszczki związane z wiekiem, to takie, które są obecne cały czas i nigdy nie znikają, należą do nich również utrwalone zmarszczki mimiczne.

Zmarszczki mimiczne wygładzane są przy pomocy tzw. botoksu. Zmarszczki utrwalone natomiast wypełnia się kwasem hialuronowym.

Drobne zmarszczki można również zlikwidować przy pomocy mezoterapii mikroigłowej, mezoterapii igłowej, wampirzego liftingu (osocze bogatopłytkowe), peelingów chemicznych oraz rewitalizacji PRX.

Podczas bezpłatnej konsultacji lekarz bada pacjenta i wspólnie z pacjentem dobiera odpowiednie rozwiązanie.

Zabiegi:
Toksyna botulinowa
Kwas hialuronowy
Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia igłowa
Wampirzy lifting
Peeling chemiczny
PRX-T33
Migrena
Strona w przygotowaniu.
Nadpotliwość

 

 

Problem nadmiernego pocenia dotyczy nawet 1% populacji ludzkiej. Wbrew powszechnej opinii osoby z nadpotliwością prowadzą bardzo higieniczny tryb życia.

 

Dłonie, pachy czy też stopy osób dotkniętych tym problemem są praktycznie cały czas wilgotne, co wiąże się z nieustannym napięciem, dyskomfortem fizycznym i psychicznym. Stan taki utrudnia codzienne funkcjonowanie i nierzadko jest przeszkodą w swobodnych kontaktach towarzyskich, czy też biznesowych.

 

 

Z nadpotliwością nie wiąże się przykry zapach potu. Charakterystyczna woń pojawia się w wyniku działania specyficznych bakterii kolonizujących skórę człowieka.

 

Wzmożone wydzielanie potu jest zazwyczaj wywołane przez emocje, klimat, wysiłek fizyczny czy też niewłaściwe odżywianie. Nadpotliwość może stanowić również objaw chorobowy. Podczas konsultacji lekarz zbiera szczegółowy wywiad  a czasem też zleca dodatkowe badania w celu określenia stanu zdrowia pacjenta  przed wykonaniem zabiegu.

 

 

Badania kliniczne dowodzą, że w ciągu tygodnia od leczenia toksyną botulinową wydzielanie potu zmniejszyło się o 87%, a 95% leczonych pacjentów zgłosiło, że nadpotliwość zmniejszyła się co najmniej o połowę.

Botox blokuje impuls nerwowy docierający do gruczołu potowego, nie następuje pobudzenie gruczołów potowych i pot nie jest wydzielany.  Taka blokada wydzielania potu utrzymuje się w zależności od pacjenta od 6 do 12 miesięcy. W razie konieczności zabieg można powtórzyć po upływie około 7-13 miesięcy.

 

Zabieg likwidacji nadmiernej potliwości polega na wykonaniu bezbolesnej próby Minora, która wskazuje lekarzowi najbardziej wydzielajace pot miejsca na skórze pacjenta. W miejsca te jest w kolejnym etapie podawana toksyna botulinowa. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, pacjent może odczuwać niewielkie rozpieranie lub pieczenie, ukłucia igłą są porównywalne do ukąszenia przez komara. W razie konieczności lub życzenia pacjenta – lekarz znieczula leczony obszar.

Pierwszy efekt zauważalny jest już po około tygodniu od leczenia.

Warto wiedzieć, że obecnie toksyna botulinowa jest najskuteczniejszą metodą likwidacji nadpotliwości.

Zabiegi:
Toksyna botulinowa
Utrata objętości twarzy

Polega na uzupełnieniu objętości twarzy, która traci młody wygląd

Wraz z upływem czasu twarz traci swoją objętość a przez to i owal. Dzieje się tak, ponieważ z wiekiem zmniejsza się ilość nie tylko włókien kolagenowych i elastynowych ale i także tkanki podskórnej twarzy. Skóra traci swoją jędrność i elastyczność, policzki ulegają obniżeniu, na twarzy powstają bruzdy i fałdy, obniżają się kąciki ust, które nadają twarzy smutny wygląd.

Zabiegi wolumetryczne umiejętnie wykonane potrafią skutecznie przywrócić utraconą objętość. W trakcie zabiegu lekarz odtwarza dawny kontur, wypełnia zapadnięte policzki, podnosi owal, wypełnia skronie. Twarz zyskuje młodszy i bardziej świeży wygląd.

Zabiegi wolumetryczne poleprzeznaczone są osobom w średnim i starszym wieku, ale nie tylko. Preparaty przeznaczone do wolumetrii pozwalają w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.

Zabiegi wolumetryczne:

Zabiegi:
Toksyna botulinowa
Kwas hialuronowy 
Lifting wolumetryczny
Crystalys, Radiesse
Sculptra
Wypełnianie i modelowanie ust

Obecnie najbardziej popularną metodą poprawiania wyglądu jest modelowanie ust. Modelowanie czerwieni wargowej niekoniecznie wiąże się z powiększeniem objętości ust, można poprawić kontur warg, nawilżyć, zredukować zmarszczki wokół ust bez ewidentnej zmiany ich objętości. Często koryguje się również asymetrie lub dysproporcje pomiędzy wargą dolną i górną. Zabieg może być bezpiecznie wykonywany bez względu na wiek pacjenta. Po zabiegu usta są dobrze nawilżone, przywrócony jest kolor i młodzieńcza jędrność, co w efekcie końcowym daje ogólny efekt odmłodzenia.

Należy pamiętać, że w związku z wysokim ryzykiem powikłań do ust stosuje się wyłącznie preparaty kwasu hialuronowego najwyższej jakości.

Zabiegi:

Kwas hialuronowy

Skóra problemowa - porowata, ziemista, pozbawiona blasku

Stres, brak snu, papierosy, alkohol, kąpiele słoneczne bez odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych, szkodliwe czynniki środowiska, nieodpowiednia dieta to nasze główne grzechy, za które pokutuje niestety nasza skóra. Jej kondycja jest mocno nadszarpnięta i niestey wymaga pomocy z zewnątrz. Jeśli dochodzą problemy z fakturą skóry, jest ona ziemista i przygaszona – warto złuszczyć jej powierzchniową warstwę by odsłonić nową, świeżą skórę. Aby skóra powróciła do młodzieńczego stanu trzeba dostarczyć jej niezbędnych składników odżywczych, witamin, peptydów, czynników wzrostu pobudzających fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Kwas hialuronowy w zastrzyku doskonale ją nawilży i odżywi. Zabiegów dedykowanych do skóry jest cała masa, pacjentowi ciężko się w nich odnaleźć, dlatego warto umówić się na BEZPŁATNĄ konsultację i zasięgnąć porady specjalisty. W międzyczasie warto się zapoznać z najlepszymi zabiegami dedykowanymi skórze:

Zabiegi:
Peelingi medyczne
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia mikroigłowa
PRX – T33
Wampirzy lifting
Nici PDO

 

PRZEBARWIENIA
Przebarwienia to ciemne plamy, które powstają wskutek nieprawidłowego działania komórek produkujących barwnik skóry, czyli melaninę. Szacuje się, że problem przebarwień dotyka co trzecią kobietę po trzydziestce i co drugą po pięćdziesiątce. Przebarwienia powstają na skutek działania czynników zewnętrznych, np. promieniowania słonecznego, jak i wewnętrznych, których najczęstszą przyczyną są zaburzenia hormonalne (ciąża, antykoncepcja, menopauza, choroby tarczycy, choroby nadnerczy). Nie należy także bagatelizować faktu stosowania niektórych leków, ziół, czy kosmetyków gdyż mogą one zawierać substancje fotouczulające. Przebarwienie ma szansę również powstać w trakcie stanu zapalnego skóry np. w przebiegu trądziku lub po urazie mechanicznym, zabiegu kosmetycznym itp…

Przebarwienia skórne wymagają niekiedy długotrwałego leczenia. Pomocne są kremy wybielające, które wspomagają prowadzoną terapię.

Leczenie przebarwień:
Peeling medyczny
Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia igłowa
Cosmelan/Dermamelan

 

Skóra problemowa - TRĄDZIK - blizny i przebarwienia

Trądzik pospolity jest najczęstszą chorobą skóry – dotyka on 85% młodzieży. Choroba występuje również u osób dorosłych praktycznie w każdym wieku. Charakteryzuje się występowaniem w okolicach łojotokowych zaskórników otwartych i zamkniętych, krost, grudek, guzków, torbieli, czy pseudocyst. Częstym problemem wśród pacjentów są również przebarwienia pozapalne oraz blizny potrądzikowe.

Leczenie trądziku jak i zmian skórnych, które po nim zostają może być niestety długotrwałe, ale zdyscyplinowany pacjent jest w stanie osiągnąć całkiem zadowalające rezultaty.

Należy pamiętać, że w walce z trądzikiem niezbędna jest zbbilansowana dieta oraz odpowiednia pielęgnacja skóry.

Zabiegi:
Peelingi medyczne
Dermapen
Kwas hialuronowy
Sculptra
PRX-T33

 

Blizny / rozstępy

Rozstępy to wrzecionowate pasma pomarszczonej, ścieńczałej skóry przebiegające względem siebie równolegle. Skóra w obrębie zmian jest pozbawiona przydatków (włosów, gruczołów łojowych i potowych).

Fazy rozwoju rozstępów:

  • Faza zapalna (do 6 mcy od powstania zmian)- rozstępy są sinoczerwone, wyniosłe, obrzękowe
  • Faza zanikowa – rozstępy są perłowo-białe, atroficzne, delikatnie zapadnięte i lekko pomarszczone.

Rozstępy najczęściej powstają w okresie dojrzewania czy ciąży. Czynnik hormonalny predysponuje do powstawania nowych zmian, osoby chorujące na nadczynność nadnerczy, czy chorobę Cushinga są bardziej narażone, tak samo chorzy leczeni przewlekle sterydami. Nieprawidłowa dieta również ułatwia powstanie rozstępów.

Leczenie rozstępów i blizn jest trudne i kosztowne, nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Im starsze są rozstępy (i blizny) , tym trudniej je zlikwidować.

Zabiegi na rozstępy i blizny:
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia mikroigłowa
Dermapen
Peelingi medyczne
Abrazja skóry
PRX-T33
Osocze bogatopłytkowe

 

 

Cellulit

Cellulit (skórka pomarańczowa, czy medycznie – PEFS – panikulopatia obrzękowo-zwłóknieniowo-stwardnieniowa) jest to charakterystyczne pofałdowana i nieregularna skóra w obszarze brzucha, pośladków, bioder, ud, kolan i  czasem piersi.

Cellulit występuje u ok. 80-98% kobiet, pojawia się najczęściej w okresie zmian hormonalnych (np. dojrzewanie, ciąża, menopauza, w trakcie antykoncepcji hormonalnej), niewłaściwej diety, stosowaniu używek, siedzącym trybie życia, noszeniu zbyt ciasnej odzieży, czy obuwia na wysokich obcasach . Choroba dotyka zarówno kobiety otyłe jak i szczupłe.

Podział cellulitu: 

  1. Cellulit twardy – występuje przede wszystkim u młodych kobiet wykazujących systematyczną aktywność fizyczną. Skora jest elastyczna, napięta. Skórka pomarańczowa pojawia się jedynie podczas testu uciskowego. W tym typie często występują rozstępy.
  2. Cellulit miękki – występuje u kobiet po czterdziestce, nie wykazujących aktywności fizycznej lub u kobiet otyłych, które szybko schudły. Na skórze, która jest wiotka i słabo napięta widoczne są nierówności, które podczas testu uciskowego ulegają nasileniu. W tym typie często występują teleangiektazje i żylaki.
  3. Cellulit obrzękowy – jest najcięższą i najrzadszą odmianą choroby.Kończyny dolne objęte chorobą powiększają się wskutek obrzęku tkanek miękkich. Skóra jest blada, zimna i cienka i pofałdowana. Pacjentki narzekają na bolesne uczucie ciężkości nóg.
  4. Cellulit mieszany – charakteryzuje się jednoczesnym występowaniem kilku odmian cellulitu.

Leczenie cellulitu:

Mezoterapia igłowa (dermastabilon, Alydia).

Miejscowe otłuszczenie

Zadowolenie z własnego wyglądu bezdyskusyjnie wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Płaski i pięknie wymodelowany brzuch, czy zgrabne nogi, czy twarz bez drugiej brody są marzeniem niejednej osoby. W niektórych miejscach tkanka tłuszczowa, pomimo diety i ćwiczeń, nie znika. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje skuteczną broń w walce z niechcianym tłuszczem, często efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu!

Zabiegi:

Lipoliza iniekcyjna

Oczy - worki i cienie

Obrzęki i cienie pod oczami dokuczają wielu naszym pacjentom niezależnie od płci i wieku. Najczęściej zmiany te występują u osób zdrowych i są jedynie problemem estetycznym. U niektórych pacjentów jednak mogą być objawem chorobowym i wymagają konsultacji lekarskiej. „Worki” pod oczami są najczęściej wynikiem zastojów limfatycznych lub odkładania się tkanki tłuszczowej pod okiem. Cienie pod oczami dzielą się na trzy typy. Cienie naczyniowe są najczęściej spotykane, to defekt genetyczny. Skóra pod oczami u takich pacjentów jest bardzo cienka a włókna kolagenowe stosunkowo słabe. Płytko połozone naczynia krwionośne przeświecają przez skórę dając wrażenie cienia. Poprawa jakości i gęstości skóry zmniejsza te dolegliwości. Przy okazji rozwiązany zostaje problem zmarszczek i wiotkiej skóry pod oczami. Cienie barwnikowe powstają na skutek odkładania się w skórze barwnika krwi – hemoglobiny i jej metabolitów, problem rozwiązują zabiegi rozjaśniające. Ostatnim typem cieni są cienie prawdziwe powstające na skutek głębokiego osadzenia oczu lub w związku ze starzeniem się i utratą objętości tkanki podskórnej. Pacjenci skarżą się na zagłębienia pod oczami, które nadają twarzy smutny, zmęczony wygląd. Wypełnienie ubytków kwasem hialuronowym daje spektakularny efekt.

Zabiegi:
Kwas hialuronowy
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia mikroigłowa
Peelingi medyczne
Osocze bogatopłytkowe

 

Wiotkość skóry

Wiotka skóra i utrata jędrności to zmiany spowodowane przede wszystkim upływającym czasem. Ogólny stan zdrowia, styl życia, ekspozycja na promieniowanie słoneczne, dieta, gwałtowne zmiany masy ciała, zaburzenia hormonalne, pielęgnacja, czy uwodnienie organizmu to czynniki mające olbrzymi wpływ na kondycję i jędrność skóry. Pacjenci o suchej, cienkiej, mało elastycznej skórze szybciej się starzeją a to za sprawą zbyt małej ilości lipidów i łoju, które stanowią barierę ochronną przed środowiskiem zewnętrznym. Niewystarczająca ochrona jest przyczyną zbyt szybkiego starzenia się. Utrata jędrności dotyczy twarzy jak również całego ciała.

Zabiegi:
Dermapen
Fenol – do 30 lat młodsza skóra!
Linerase – kolagen
Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia igłowa
Osocze bogatopłytkowe
Peelingi medyczne
Sculptra
Hydrobalance / Soft lifting

Pacjenci z grupy ryzyka przedwczesnej utraty napięcia skóry odnoszą korzyść z podjętej profilaktyki anti-aging. 

Wypadanie włosów

Zarówno dla kobiet jak i mężczyzn zdrowe, lśniące i przede wszystkim gęste włosy to atrybut atrakcyjnego wyglądu. Pacjentom ciężko zaakceptować postępującą utratę włosów.  Nadmierne wypadanie włosów często jest skutkiem nieodpowiedniej diety, długotrwałego stresu, niewłaściwej pielęgnacji. Chemioterapia, utrata krwi, niedoobry żelaza, niektóre leki i antybiotyki, zaburzenia hormonalne również mogą nasilać wypadanie włosów. Włosy osłabione potrzebują wsparcia od środka, z pomocą przychodzi mezoterapia, już po pierwszym zabiegu może być widoczny efekt w postaci zahamowania wypadania włosów.

Zabiegi
Dermapen
Mezoterapia igłowa (Dr. Cyj, Dermaheal, HAIR +)
Osocze bogatopłytkowe