Wypełnianie zmarszczek bez ryzyka? Tylko w gabinecie medycyny estetycznej.
2017 Mar 15/ By / 0 comment

Wypełnianie zmarszczek bez ryzyka? Tylko w gabinecie medycyny estetycznej.

Kobieta – to słowo niezwykle pojemne. Mieści się w nim piękno, siła, seksapil, energia, odwaga i poświęcenie. Bycie kobiecą to nie tylko kwestia urody, ale też sposobu, w jaki mówimy, stroju, sposobu poruszania się. I nie wiek ma tu znaczenie, lecz temperament, dbałość o szczegół, pozytywne nastawienie do życia. A jeśli chcemy czuć się naprawdę dobrze we własnej skórze, powinnyśmy o nią zadbać.

Kwas hialuronowy naturalnie obecny w skórze.

Medycyna estetyczna stworzona jest z myślą o kobietach, choć nie tylko dla nich, również coraz więcej mężczyzn czuje potrzebę dbania o siebie lub też usunięcia mankamentów urody. Jednak to właśnie paniom przede wszystkim dedykowane są jej innowacyjne osiagnięcia. Jednym z nich jest kwas hialuronowy. Substancja ta naturalnie występuje w naszej skórze, stawach a nawet gałkach ocznych. Kwas hialuronowy zapewnia skórze jędrność, sprężystość i odpowiedni poziom nawilżenia. Jednak z czasem nasz organizm produkuje go coraz mniej, to dlatego skóra traci elastyczność, spojrzenie blask, a stawy pracują coraz trudniej. Można jednak temu zaradzić, poddając się zabiegom z syntetycznego, bezpiecznego kwasu hialuronowego w gabinecie medycyny estetycznej.

Wypełnianie zmarszczek bez efektu maski? Tylko kwasem hialuronowym.

Kwas hialurownowy jest szeroko stosowany w kosmetologii. Stanowi ważny składnik kremów przeciwzmarszczkowych, które mają wspierać skórę twarzy, szyi, dekoltu w odnowie i nie dopuszczać do pogłębiania się procesu starzenia. Jednak najlepsze efekty przynosi kuracja kwasem hialuronowym w gabinecie medycyny estetycznej, polegająca na wstrzykiwaniu kwasu bezpośrednio w skórę, w miejsca zmienione brakiem tej substancji i narażone na trwałą metamorfozę. Efekt jest natychmiastowy! Skóra znów staje się gładka, nawilżona, poprawia się kontur twarzy. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez około 12 miesięcy, po tym czasie kwas całkowicie się wchłania nie czyniąc żadnych szkód organizmowi, ani nie zmieniając rysów twarzy.

Ważne jednak, by zabieg był przeprowadzony przez profesjonalistę, w gabinecie lekarskim, gdyż jest to czynność, która nieumiejętnie wykonana, przynieść może więcej szkody niż pożytku.

 Zabieg chirurgiczny – wyłącznie w gabinecie lekarskim

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialurownowym jest zabiegiem chirurgicznym. I jako taki powienin być traktowany, czyli wykonywać go może wyłącznie lekarz. Dlaczego? Nawet najbardziej banalne zabiegi chirurgiczne, na przykład usunięcie znamienia czy brodawki ze skóry, które większość z nas traktuje jak zabiegi kosmetyczne, mogą nieść pewne zagrożenie dla pacjenta, stąd konieczność wykonywania ich przez wykwalifikowany personel. Dla naszego własnego dobra nie wypełniajmy zmarszczek w gabinecie kosmetologa czy kosmetyczki, gdyż zawsze istnieje ryzyko powikłań, z których groźnym jest między innymi wstrząs anafilaktyczny, czyli ostra reakcja uczuleniowa wymagająca natychmiastowej pomocy medycznej i podania stosownych leków.

Świadczenie usługi wypełniania zmarszczek  w gabinetach kosmetycznych jest nielegalne i wiąże się z konsekwencjami karnymi. Wynika to z faktu, iż kosmetyczkom brakuje wiedzy na temat samego kwasu hialuronowego i skutków jego stosowania oraz odpowiedniego przeszkolenia medycznego, które nie pozwala im stosownie zareagować w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia klienta.

Efektami najczęstszych błędów podawania kwasu hialurownowego są infekcje, opuchlizna, siniaki, a nawet stany zapalne, które powodować mogą trwałe blizny i nieestetyczne zmiany skórne. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg jest jednak bardzo bezpieczny, wiedza i doświadczenie lekarza specjalisty sprawiają, że pacjent może komfortowo poddać się czynnościom odmładzającym, które sprawią, że jej skóra stanie się gładka, promienna i nawilżona, a rezultat zabiegu utrzyma się przez naprawdę długi czas.